Sıkça Sorulan Sorular – Farmasi Soru Cevap

Sıkça Sorulan Sorular – Farmasi Soru Cevap
07.07.2020
7.340

  Farmasi Üyelik Formu

  Farmasi'ye üye olmadan önce bilgi almak istiyorsanız aşağıdaki formu doldurmanız yeterlidir. En kısa sürede tarafınıza ulaşılacaktır. Bilgi almadan üye olmak için tıklayın...

  Farmasi ile ilgili özellikle de üye olmak isteyenlerin sıkça sorduğu sorular var. Sizler için bunları bir araya toparladık. Merak ettiğiniz sorunun cevabını burada bulabilir, eğer soru yoksa aşağıdaki yorum kısmından sorunuzu bize sorabilirsiniz.

  Üyelikte TC kimlik no neden isteniyor?

  Doğrudan satış şirketlerinin tabi olduğu 14.01.2015 tarih ve 29236 sayılı resmi gazetenin iş yeri dışında kurulan sözleşmeler gereği madde 25/10 ve sahi mevzuata uygun üyelik kaydı yapılabilmesi için 18 yaşını doldurmuş olduğunuzun yasal ve zorunlu teyidi, kimlikte yer alan isim, soy isim, dtarihi ve tckn alanlarının nüfus ve vatandaşlık işleri genel müdürlüğü resmi web sitesi üzerinden doğrulanması ile mümkündür.

  Farmasi’ye üyelik ücretli mi?

  Farmasi’ye üye olmak tamamen ücretsizdir.

  Farmasi’ye sadece kendi alışverişim için üye olabilir miyim?

  Farmasi’ye üye olduktan sonra satış yapmak, kota doldurmak, ürün almak gibi bir zorunluluğunuz yoktur. Kendi alışverişinizi doğrudan şirketten indirimli bir şekilde yapabilmek için üye olabilirsiniz.

  Üst sponsor Nedir? Üst sponsorum olmadan üye olabilir miyim?

  Sizi üye yapan kişi sizin üst sponsorunuzdur. Farmasi web sitesinden üye olduğunuzda üst sponsorunuz ROOT olarak görünür. En kısa zamanda Farmasi tarafından size bir üst sponsor atanır. Üst sponsorsuz hiçbir üye yoktur ve olamaz. Kayıt esnasında sponsor kodu bölümüne 0223370 yazarsanız üst sponsorunuz biz oluruz ve doğrudan bizden destek alabilirsiniz.

  Üst sponsorumu nasıl değiştiririm?

  Kayıt olduktan sonra 6 saat içerisinde sistemde bulunan kişisel bilgilerim bölümünün en altında yer alan sponsor kod seçeneğini, geçmek istediğiniz sponsorun koduyla değiştirerek üst sponsor değişimi yapabilirsiniz. 6 saati geçtiğinde üst sponsor değişimi kesinlikle yapılmamaktadır. Bunun dışında ancak hesabınız askıya düştüğünde istediğiniz sponsora geçebilirsiniz. Eğer ekibimize katılmak istiyorsanız sponsor kodunu 0233370 olarak değiştirmeniz yeterlidir. Sistemde geçiş olduğunda size Whatsapp yoluyla ulaşıp bilgi vereceğiz.

  TL Puan Nedir? Grup TL Puan Nedir?

  Bir ürünün geliş fiyatı 50 TL ise puan değeri de 50 TL puandır. Kampanyada olan ve prim değersiz yazan bir ürün ise geliş fiyatı ne olursa olsun, TL puan değeri yoktur. Sizin ve altınızdaki üyelerin yaptığı alışverişlerinden oluşan toplam puana da Grup TL Puanı denir. Grup TL puanı ile kariyer seviyeniz belli olur ve sonraki ay ona göre prim kazanırsınız.

  Prim kazanmaya ne zaman başlarım?

  Prim kazancı grup TL puanınızın 500 TL ye ulaşması ve %3 seviyesine gelmenizle başlar. Prim sistemi ve prim hesaplamayı bu bölümden detaylı bir şekilde inceleyebilirsiniz: https://kendiisin.com/farmasi-prim-sistemi-ve-prim-hesaplama.html

  Askı nedir? Askıya nasıl düşülür? Askıya düşünce ne olur?

  Askı, bir hesabın aktif olmaması sebebi ile dondurulmasıdır. Sipariş verdiğinizde hesabınız 6 ay aktif kalır ve sonrasında sipariş vermezseniz 6 ay sonra askıya düşer. Her sipariş askı sürenizi 6 ay ileriye atar. Eğer yeni üye olmuşsanız bu süre 2 aydır. Askıya düşerseniz altınızdaki tüm üyeler üst sponsorunuza bağlanır ve hesabınızı askıdan aldıktan sonra üyelerinizi geri alamazsınız. Askıdan geri alınan bir üye yeni bir üye gibidir. Tüm yeni üye kampanyalarından faydalanabilir.

  Ürünlerin geliş fiyatını nasıl bulurum?

  Farmasi kataloğu iki bölümden oluşur. Farmasi bölümündeki ürünlerin katalog fiyatını 1,3’e Dr C Tuna bölümündeki ürünlerin katalog fiyatını 1,4’e bölerek ürünlerin geliş fiyatlarını bulabilirsiniz. Ayrıca üye olduktan sonra duyurular bölümünde her ürünün geliş fiyatının bulunduğu Excel dosyasını indirebilirsiniz.

  Bir sorun yaşadığımda nasıl çözerim?

  Farmasi’de bir sorun yaşadığınızda 0216 430 19 99 telefon numaralı müşteri hizmetlerini arayarak veya sistemde bulunan Bilgi Destek bölümünden probleminizi yazarak sorununuzu çözebilirsiniz.

  Farmasi hesabımı nasıl silerim?

  Farmasi hesabınız hiç alışveriş yapmadığınızda 2 ay sonra, alışveriş yaptığınızda ise 6 ay sonra askıya düşer. Askıdaki üyenin bir faaliyeti yoktur. Ama yine de tamamen sildirmek isterseniz Bilgi Destek bölümünden hesabınızın silinmesini talep edebilirsiniz.

  Kargo ücreti nedir? Hangi kargolar hizmet vermektedir?

  110 TL ve üzeri alışverişlerde kargo ücretsizdir. Bazı günler 80 TL ve üzeri olarak kargo ücretsiz kampanyalar yapılmaktadır. 110 TL üzeri alışveriş yapamazsanız faturanıza 12 TL kargo ücreti yansır. Kargo ücreti ödediğiniz zaman Farmasi size hediye bir ürün yollar. Faturada bu kargo sıfırlama ürünü olarak görünmektedir. Kapıda ödeme ile alıyorsanız kargodan kaynaklı olarak 5 TL kapıda ödeme ücreti çıkar. Farmasi; Aras Kargo, Yurt İçi Kargo ve PTT Kargo ile anlaşmalıdır.

  Siparişimi nasıl iptal ederim?

  Sipariş verdikten sonra 2 saat içerisinde siparişini iptal edebilirsiniz. Menü>İşlemler>Siparişlerim bölümüne girdiğinizde siparişinizin yanında bulunan “İptal Et” butonuna basarak sipariş iptal edilebilir. Eğer ödemeyi kartla yapmışsanız size Bakiyeye Aktar ve Kartıma İade Et diye iki seçenek çıkar. Bakiyeye aktarılan para hemen sonraki alışverişlerde kullanılabilir. Karta aktarılma süresi ortalama 3 iş günüdür.

   Farmasi Üyelik Formu

   Farmasi'ye üye olmadan önce bilgi almak istiyorsanız aşağıdaki formu doldurmanız yeterlidir. En kısa sürede tarafınıza ulaşılacaktır. Bilgi almadan üye olmak için tıklayın...

    Farmasi Üyelik Formu

    Farmasi'ye üye olmadan önce bilgi almak istiyorsanız aşağıdaki formu doldurmanız yeterlidir. En kısa sürede tarafınıza ulaşılacaktır. Bilgi almadan üye olmak için tıklayın...

    Farmasi Üyelik Formu Kendi işini kurmaya hazır mısın?
    Bilgi almadan hemen üyeliğini oluşturmak için buraya tıklayın...

    Üye olmadan önce bilgi almak isterseniz aşağıdaki formu doldurun