Kırmızı Ruj Sürme Teknikleri – Farmasi Önerileri

Kırmızı Ruj Sürme Teknikleri – Farmasi Önerileri
04.07.2020
1.152

  Farmasi Üyelik Formu

  Farmasi'ye üye olmadan önce bilgi almak istiyorsanız aşağıdaki formu doldurmanız yeterlidir. En kısa sürede tarafınıza ulaşılacaktır. Bilgi almadan üye olmak için tıklayın...

  Kırmızı ruj özel günlerde, gece makjayında ve özellikle sonbahar ve kış aylarında fazlaca tercih edilen bir renktir. Kırmızı renginin tonlamaları makyajı ilgi çekici ve neşeli göstermede bir numaradır. Özel günlerde giysi ve elbiselerin ya da ilgi çekici takıların daha da göz kamaştırıcı görünmesini ve tamamlanmasını sağlar.

  Kırmızı renk ruj pek çok durumda hayat kurtarıcı olarak kullanılan bir renk olması ile birlikte kırmızı renginin alt tonlamasının iyi seçilmesi gerekmektedir. Bazı kırmızı tonları dişleri daha beyaz gösterirken bazı tonlar ise rüküş bir görünüm sağlayabilmektedir. Bu sebeple kırmızı renk ruj kullanımında ve seçiminde bazı noktalara dikkat etmek gerekmektedir. 

  Neden Kırmızı Ruj ?

  Makyajda kırmızı ruj tercih etmek cesaret isteyen bir seçimdir. Fakat profesyonel ve dikkatli seçilmiş bir alt ton ve uygulama ile dikkat çekici ve saatlerce kalıcı bir makyaja sahip olabilirsiniz. Örneğin pembe ve çok açık renk tenli insanlar için açık renkli ve parlak kırmızı rujlar kolaylıkla kullanılabilir. Açık ve pembe tenler için nar çiçeği alt tonlu kırmızı rujlar makyajı daha sıcak göstermektedir. Kumral tenler için her renk tonu rahatlıkla uygulanabilirken koyu renkli ve sarı alt tonlu tenlerde koyu kırmızı ya da kiremit tonları makyajda daha şık bir görünüm sağlayacaktır. Yani uygulamak istenilen makyaj tonlamalarına ve ten renginize göre bir alt ton seçmek makyajınızı renk uyumları içerisinde daha şık ve güzel gösterecektir.

  Kırmızı Rujun Uygulanması

  Makyajımızı kırmızı rujla tamamlamaya karar verdik, rujumuzun tonunu da güzelce seçtikten sonra gelelim uygulamaya.. Kırmızı ruju sürmeden önce dudaklarımıza ve dudak çevresine güzelce peeling uygulaması yapmak dudaklarımızı ölü derilerden arındırarak rujun gün içerinde topaklanmasını ve rujun dağılmasını engellemek için ilk adım olacak ve dudak sınırlarını iyice belirginleştirerek dağınık bir ruj görünümü yerine sınırları net bir şekilde belli bir ruj uygulaması sağlayacaktır.

  Kırmızı rujlar sabit durması ve dağılmaması adına genellikle dudakları kurutarak sabit kalma eğilimde üretilmektedirler. Kuru bir dudağa oturan ruj ilerleyen saatlerde çizgilere dolacak ve rahatsız edici soyulmalarla yavaş yavaş dudaklarınızda dağılmalara sebebiyet verecektir. Bunu engellemek için peeling sonrasında doğal içerikli ve uzun süre nemlendirme etkili dudak balmları yardımıyla dudaklarımızı güzelce nemlendirmeli ve dudaklarımızın nemi iyice çekmesi için birkaç dakika beklemeliyiz.

  Kırmızı Ruj İçin Farmasi Önerileri

  Farmasi Dudak Nemlendiricisi

  Farmasi dudak nemlendirici ile ruj öncesinde dudaklarınızı nemlendirir ve dudaklarınızdaki çatlakları doldurursunuz. Böylelikle ruj sürüldükten sonra dudaklarınız çok daha güzel görünecektir. Farmasi dudak nemlendiricisi kusursuz bir dudak görünümü kazandıracak ve makyajın kalıcılığını artıracaktır.

  Makyajda en önemli nokta makyajın uzun süre sabit kalması ve ilk anki canlılığının korunmasıdır. Kırmızı ruj kullandığımız bir makyajda ise yüzümüzde dudaklarımızı ön plana çıkartırız ve önemli olan kırmızı rujun özgüven içerisinde uzun saatlerce sabit kalarak canlılığını korumuş olmasıdır. Kadınlar kırmızı rujun kullanımında en çok ruj tazeleme işleminin kolay olmasını beklerler çünkü aslında en zor kısmı bu kısımdır. Kırmızı rujumuzun kalıcı olmasını sağlayabilmek için ruj uygulaması öncesinde seçtiğimiz ruj tonunun bir ton koyu ya da aynı renk tonlu dudak kalemi ile dudağımıza kontur yapmalıyız. Dudak çevresine hafifçe süreceğimiz dudak kalemi ile dudaklarımızı belirginleştirmek ve çıkık bir görünüm kazanmasını istediğimiz noktalara paralel küçük çizikler atmak ruj uygulamasında ciddi farklar yaratacaktır. Sonrasında seçenek olarak bütün dudağımıza dudak kalemini uygulayabilirsiniz. Kırmızı rujun altına uygulanan dudak kalemi ruju uzun saatler boyunca sabit kalmasında en önemli noktadır.

  Farmasi kırmızı dudak kalemi

  Farmasi kırmızı dudak kalemi ile rujunuzun etkisini artıracaksınız. Dudak makyajı dudak kalemi ile eksik olur. Rujunuzun altına uyguladığınız Farmasi dudak kalemi, makyajınızın uzun süre kalıcı olmasını sağlayacak, mükemmel bir görüntü ortaya çıkartacaktır.

  Dudak kalemi üstüne kenarlara dikkat edilerek sürülmüş kırmızı rujumuzu birkaç minik hareketle dudaklarımıza yedirdikten sonra dudak çeperlerimizde taşma ya da orantısızlık var mı diye kontrol edebilir, sonrasında makyaj düzeltici çubuklar yardımı ile sınırları tekrar belirleyebiliriz. Bunun yanında bazıları da ruj uygulaması sonrasında dudak sınırları etrafında bastırmadan yavaşça dudak kalemi ile tekrar geçerek sınırların pürüzsüzleşmesini sağlamaktadır.

  Rujunuzu sürdükten sonra estetik bir görünüm için son kez aynaya gülümseyerek bakmayı ihmal etmeyin, dişlerinize ruj bulaşmamalı. Eğer bulaşıyorsa dudaklarınızın iç kısımlarında kalan rujları parmağınız ya da yine makyaj düzeltici aparatlar yardımıyla sıyırabilirsiniz.

  Farmasi Rujları

  Kırmızı renk ruj için Farmasi’nin beş serisini size önerebiliriz. Farmasi BB mat ruj ile nemli dudaklar ve mat görünüm, Farmasi Instense Color ile ıslak ve parlak görünüm, Farmasi likit mat ruj ile çekici ve mat görünüm, Farmasi True Color ruj ile yumuşak ve yoğun renkler, Farmasi mat ruj ile kalıcı etki ve yüksek kapatıcılık elde edebilirsiniz.

   Farmasi Üyelik Formu

   Farmasi'ye üye olmadan önce bilgi almak istiyorsanız aşağıdaki formu doldurmanız yeterlidir. En kısa sürede tarafınıza ulaşılacaktır. Bilgi almadan üye olmak için tıklayın...

    Farmasi Üyelik Formu

    Farmasi'ye üye olmadan önce bilgi almak istiyorsanız aşağıdaki formu doldurmanız yeterlidir. En kısa sürede tarafınıza ulaşılacaktır. Bilgi almadan üye olmak için tıklayın...

    Farmasi Üyelik Formu Kendi işini kurmaya hazır mısın?
    Bilgi almadan hemen üyeliğini oluşturmak için buraya tıklayın...

    Üye olmadan önce bilgi almak isterseniz aşağıdaki formu doldurun