Hızlı Kilo Verme – Nasıl Kilo Verilmeli

Hızlı Kilo Verme – Nasıl Kilo Verilmeli
30.06.2020
1.774

  Farmasi Üyelik Formu

  Farmasi'ye üye olmadan önce bilgi almak istiyorsanız aşağıdaki formu doldurmanız yeterlidir. En kısa sürede tarafınıza ulaşılacaktır. Bilgi almadan üye olmak için tıklayın...

  Hızlı kilo vermenin yolları yanı sıra kilo vermek başlı başına sabır isteyen bir eylemdir. Hepimiz hayatımız boyunca defalarca bu yola girip hangi yol ayrımında sabrımızı kaybettiğimizi ya da başlangıç noktasını unuttuğumuz bir anda bulabiliriz kendimizi.

  Şu andan dört beş ay gerisine gittiğimde kendime ve bedenime bakış açımın ne derece değiştiğini görebiliyor ve bundan mutluluk duyuyorum. Hiçbir zaman kilo problemim olmasa bile bacaklarımdaki en ufak bir ölçü büyümesinde annemin beni diyete zorlaması ve benim gözlerimi devirip kaçmamla sonuçlanan sonrasında o birkaç kiloyu içime dert edip iki hafta kendimi aç bırakmak suretiyle zayıflama çabaları içerisine girmişliğim oldu. Başarılı ve kalıcı da oldu. Ama ne sağlık açısından önerilen ne de insana iyi gelen bir yöntem olmadığını zaman içerisinde kendimi dinleyerek öğrendim.

  HIZLI KİLO VERMEDE DÜZENLİ EGZERSİZİN ÖNEMİ;

  Öncelikle amaç hızlı kilo verme değil, sağlıklı olmak olmalı bana kalırsa. Bundan birkaç ay öncesinde bütün hayatımı değiştirerek yeni bir şehre taşındım ve yeni bir düzen kurdum kendime. Bu düzeni kurarken asıl olan kendi bedenime yapacağım yatırımdı aslında. Yogaya başlamayı çok uzun zamandır erteliyordum ve günlük işlerin yorgunluğundan ve yoğunluğundan bir türlü fırsat bulup da kendimi o yoga matının üzerine bırakamıyordum. Ama sonunda haftada bir olarak hedef belirledim kendime. Cumartesileri benim yoga günüm olacaktı. Ve daha ilk günden bu rutini haftasonu olarak değiştirerek haftada ikiye yükselttim. İkinci haftanın sonuna doğru yoga sonrasına birkaç cardio hareketleri eklememin bir sakıncası olmayacağına karar verdim.

  Sonrası izlenmeye değerdi gerçekten. Öncelikle haftada sadece iki gün olan rutinim ciddi manada canımın çekmesi sebebiyle her güne çıktı. Ve kendime vakit ayırdığım uzun yorucu geçen iş aktivitelerinin ertesinde gerginlik ve streslerin akıp gitmesi için bir şansa dönüştü. Şimdi baktığımda bedenimdeki değişimleri görebiliyor ve kendimle gurur duyabiliyorum. Her geçen gün daha da güçleniyor ve hem fiziksel hem mental olarak güçlendiğimi hissedebiliyorum.

  BESLENME SİSTEMİNİZİ KENDİNİZE GÖRE BELİRLEMELİSİNİZ;

  Yoganın yanına cardio hareketlerine ayırdığım süreyi artırdım ve beslenme düzenimi tamamiyle değiştirdim. Aslında bu çok kolay bir seçim olmuyor her zaman. Radikal değişimlere açık olmak gerek düşüncesi yerine minimalliği ve insanın kendini dinlediği yolda ilerlemesi gerektiğini savunuyorum sanırım. Bebek adımlarıyla, tane tane.İzlediğim yöntemler çılgınca kararlar olmadı şimdiye kadar. Zaman içerisinde kendimi dinleyerek edindiğim kişisel tecrübeye dayanarak hangi tür yemekleri daha çok sevdiğimi ön plana çıkarttım. Yeşillik ağırlıklı beslenmek benim için gün içerisinde hem daha fresh hem daha güçlü ve zinde hissetmemi sağlayan bir terapi gibiydi. Sadece beslenme kısmı değil yeşillikleri yıkayıp kurutma aşamasında etrafa yayılan o doğa kokusunu içime çekmeyi de sevdim. Ve aynı yoga gibi bu da bir alışkanlığa dönüştü. Yani önemli olan aslında nasıl besinler tüketirken gerçekten mutlu hissettiğimdi.

  HER ŞEYİN BAŞI SABIR;

  Şimdi muazzam derecede kilolar vermiş değilim ama vücudumun biraz daha zamana ihtiyacı olduğunu ve önemli olanın sağlık olduğunu düşünerek hareket ediyor ve vücudumu dikkatle dinliyorum. Aslında vücudumuz bize neye ihtiyacı olduğunu bir şekilde fısıldıyor, önemli olan onu dinlemesini bilmek. Hızlı kilo verme ile sağlığı riske atmamalıyım. Nasıl diyecek olursanız; benim inanışıma göre insanın bazı yiyecekleri bazen canının çekmesi bir diğer değişle aşermesi eğer aşırı derecede aç değilsek bir ihtiyaçtır. Yani mesela şu an canım güzel bir ton balıklı salata çekiyorsa biliyorum ki vitamin ve proteine ihtiyacım var, enerji almam gerekiyor. Ve ben de vücudumun bu ihtiyacını duymazdan gelmeyerek kendime ağız sulandırıcı derecede güzel tamamen doğal bir salata şöleni yapıyor ve afiyetle yiyorum.

  Bunun yanında eski beslenme düzenimle kıyasladığımda şunu farkediyorum; aynı düzlemde açlık hissettiğimde daha karbonhidrat ağırlıklı besinler tercih ederek neredeyse hiç vitamin almadan vücudumu bir çöplük gibi dolduruyordum. Her zaman söylemişimdir;vejeteryan olmakla aramdaki ince çizgi lahmacunun varlığıdır. Ama tüketim toplumunun bize dayattığı çalışma koşullarında hepimiz bir şekilde hızlı ve uzun süre kalıcı bir şekilde doyma derdindeyiz. Benim fikrime göre çalışan insanlar için bir gece önceden hazırlanılan meyveli yulaf lapaları kahvaltıda tercih edilebilir ve yine bir gece önceden hazırlanılan salata tarzı besinler tercih edilebilir.

  Ama bunu yaparken önemli olan insanın kendini yormaması ve asla bunalacağı bir yol çizmemesi. Dediğim gibi burada önemli olan insanın tamamiyle kendini dinlemesi bana göre.

  Düzenli ve sağlıklı beslenme yanına düzenli spor insanın hem yaşam kalitesini hem de sağlığını güçlendirmeye yetecek seçimler olacaktır. Hikayenin sonunda her zaman önemli olana, kendimize dönmek zorunda kaldığımız bu süreçte en önemlisi bedenimizi mutlu etmek ve ihtiyaçlarını karşılamak aslında. Hareket alanımızı artırmalı, sınırlarımızı genişletmeli, yeni hedeflere doğru koşmalı ve aldığımız nefesin kaliteli olması için çaba içerisinde olmalıyız.

  Kilo kontrolünüz için Farmasi takviye edici ek gıdaları kullanabilirsiniz

  Farmasi Lif İçeren Takviye Edici Gıda

  Farmasi lif içeren takviye gıda

  Mesela Farmasi lif içeren takviye gıda sizi hem kalın bağırsak kanserine karşı korur, hem de lifler tokluk hissi yaşatacağı için öğün ve porsiyon azaltabilirsiniz. Metobalizmanın hızlanmasıyla Farmasi lif içeren takviye edici gıdayı kilo verme amacıyla kullanabilirsiniz. Yemeklerden yarım saat önce 1 şase ürünü su veya başka bir sıvı ile karıştırıp günde 3 defa kullanabilirsiniz. Kokusuz ve renksizdir.

  Farmasi Tahıllı ve Hindiba Kahvesi

  farmasi tahıllı ve hindiba kahve

  Farmasi tahıllı veya Farmasi hindiba kahve ile sabah tok karna içerek hem metabolizmanızı hızlandırabilir hem de tokluk hissi yaşayarak öğünlerinizi azaltabilirsiniz. Böylelikle kilo kontrolünüzü sağlamış olursunuz.

  Farmasi L-Karnitin Takviyesi

  Farmasi L Carnitine

  Farmasi L-Karnitin böbrek ve karaciğerlerde sentezlenir. Yağ asitlerinin parçalanmasını sağlar. L-Karnitin dışarıdan da takviye edilebilir. Spor yapılırken takviye olarak alınması doğru olur. Antremandan yarım saat önce kullanılmalıdır. Yağ yakmak için önemli bir rol oynamaktadır. L-Karnitin takviyesi Hızlı kilo verme için güzel bir yağ yakıcı üründür.

  Makale Yazarı: Hilal Çelik (https://bukiznedenboyle.wixsite.com/)

  Farmasi’nin bir çok ürünü ile hem bakım hem de kilo kontrolü yapabilirsiniz. Eğer siz de Farmasi ürünlerini kullanmak istiyorsanız aşağıdaki Farmasi üyelik formunu doldurarak size ulaşmamızı sağlayabilirsiniz. Whatsapp’tan göndereceğimiz özel üyelik formu ile ücretsiz bir şekilde Farmasi üyesi olacak, ürünleri indirimli fiyattan alabileceksiniz. Üyelik sonrası anında Farmasi hesabınıza girebilir ve alışveriş yapmaya başlayabilirsiniz. Ayrıca Farmasi’ye özel tüm kampanya ve fırsatlardan da faydalanabileceksiniz.

   Farmasi Üyelik Formu

   Farmasi'ye üye olmadan önce bilgi almak istiyorsanız aşağıdaki formu doldurmanız yeterlidir. En kısa sürede tarafınıza ulaşılacaktır. Bilgi almadan üye olmak için tıklayın...

    Farmasi Üyelik Formu

    Farmasi'ye üye olmadan önce bilgi almak istiyorsanız aşağıdaki formu doldurmanız yeterlidir. En kısa sürede tarafınıza ulaşılacaktır. Bilgi almadan üye olmak için tıklayın...

    Farmasi Üyelik Formu Kendi işini kurmaya hazır mısın?
    Bilgi almadan hemen üyeliğini oluşturmak için buraya tıklayın...

    Üye olmadan önce bilgi almak isterseniz aşağıdaki formu doldurun